Povídky na přání: Zde


Nekoukejte tak na mě!

6. května 2015 v 14:29 | Nancy |  Ostatní/téma týdne
Nevím jestli ten pocit znáte taky, ale poslední dobou se mi zdá, že na mě všichni lidé koukají hrozně divně. Myslím si, že za to může můj styl oblékání, protože se od začátku školního roku postupně měnil a stále mění. Už jsem ta holčička, co nejradši nosila zářivé oblečení, ale teď nosím tmavé barvy, světlejší taky, ale ne moc veselé a taky dost černé. Nevím proč, ale prostě se v těch zářivých barvách necítím dobře. Je to trochu změna od toho, co jsem nosila dřív, ale nemá snad každý nosit to, co se mu líbí? Neznamená to, že když nosím tohle, nemusí na mě všichni tak divně koukat.
Nedávno jsem četla něco takového: ,,Budeš pořád nosit jenom černou? Dokud nevymyslí temnější barvu, tak ano." Nevím jestli to je takhle přesně, ale líbí se mi to. Přece nezáleží na tom, jak se člověk obléká, ale jak se chová. Nebo mě taky dostane, když řeknu, že nemám ráda růžovou a dotyční na mě kouká Jako vážně? (Vím trochu si protořečím, když mám růžový design, ale tahle růžová trochu ujde a hodila se mi k tomu obrázku.)

.


Taky mě poslední dobou štvou lidé, co mě nazývají ,,metalákem" a emo. Mám tyhle styly ráda, ale sakra lidi, přišli jste o oči nebo nevíte, jak ty styly vypadají? Jediné, čím se tak blížím jsou tmavé barvy jinak nic. Prostě mám do toho hodně daleko a sama bych si nikdy nedovolila říct, že tak vypadám a že je to můj styl. Zrovna včera mi to řekli asi tři lidé. Neznamená to, že když mám modré kraťasy a jinak černé oblečení, že jsem hned emo. Nedávno si ze mě dělal kvůli tomu srandu i strejda. Kdyby to slyšeli lidé, co jsou emo, tak by asi taky nadávali :D Fajn, ať mě tak berou, mně je to jedno, ale asi by se divili, kdybych se tak začala oblékat a česat. Já se prostě budu oblíkat, tak jak já chci a ne, jak chtějí ostatní.
Pretty! Pretty! Pretty!🙈
To samé je moje učitelka na výtvarku. Dala nám volné téma a já kreslila obličej, který byl trochu ,,strašidelný" a měl rozlítané vlasy. Byli barevný, takže nevím, proč měla zase řeči! Říkala mi, že se měním a že pořád nosím tu černou a další podobný řeči. Fajn, oblékání beru, ale to, že kreslím takové obrázky nebo používám černou je špatně? To jí nemám používat vůbec?

Další, co ostatní nechápou je hudba, co poslouchám. Byli zvyklí, že poslouchám jenom pop a teď se to dost změnilo. Před tři čtvrtě rokem jsem začala poslouchat rock, možná trochu metal a podobné. Všichni na mě koukají jako na blázna a tvrdí, že by to do mě neřekli. No a co?!

Každý se mění, někdo více, někdo méně, ale to neznamená, že si kvůli tomu z člověka budu dělat srandu. Je to jeho věc, jak se obléká a co poslouchá. Každý jsme jiný a někteří lidé by to měli respektovat.

.

Asi to byl článek o ničem, ale já to potřebovala napsat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 6. května 2015 v 19:01 | Reagovat

~Čaué~
Jo, ta to znám moc dobře... často mám, nebo jsem hlavně dřív mívala pocit, že na mě všichni lidé divně koukají...
Nevěděla jsem proč a ani, jestli je to pravda..
Já mám šatník plný zářivých barev, ale brala bych neutrálnější a tmavší..
Už mi přibylo do šatníku černé tílko a tak :)
Já růžovou také nemám ráda... na základce jsem se ji dost nanosila a plno lidí si myslelo, že ji mám ráda.
na blogu se mi to i líbí :)
Růžová je moc Barbie... každý může mít ale jiný názor!!
Mě mamka někdy hodnotí negativně, to co si obleču... někdy s tím spolužáci souhlasí ... Posledně jsem měla černé legíny, vínové tílko a pánskou košili a mamce vadilo, že to prý nějak čouhá, nebo co... ale ve škole mi to kamarádky pochválily :) :D každému se líbí něco jiného a nejlepší je, když si člověk nosí, co chce... I když je pravda, že si často řeknu, co to má ten člověk na sobě, ale dál to neřeším... Můj styl docela dost řešily na základce... Ani nevím, jestli to byl můj styl. Řekla bych, že jsi akorát vyrostla a vyspěla a změnil se i Tvůj styl z dětského na něco "vyspělejšího"! ... ostatní asi nejsou na to zvyklý a příjde jim to divné... Možná mají strach, že se s Tebou něco děje, protože jsou zvyklý na to, co bylo předtím, ale tak vyspíváš a zjišťuješ, co se Ti líbí, ne? A třeba se to i mění... U mě taky tak nějak...
Každopádně se nenech zatlačit! :3 Oni si zvyknou... A pokud se nějak krutě nezmění i Tvé chování, mohli by být v klidu... teda můj názor... nechci se do toho moc motat, ale přeju hodně štěstí!

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. května 2015 v 18:29 | Reagovat

Ten pocit, že na tebe pořád někdo kouká, moc dobře znám :D Proto mám pořád sluchátka v uších a když to jde, slunečný brýle na očích :D

Ale k zbytku tvého článku, nevšímej si toho. Ono se to časem sedne a ostatní si zvyknou. Jejich věc to není.

3 Snapeova Snapeova | Web | 11. května 2015 v 0:34 | Reagovat

Lidi hrozně  rádi škatulkujou a taky mluví o věcech o nichž vlastně nic neví a myslí si jak jsou chytří a ví všechno. Začneš nosit černou, celkově se měnit, protože se vyvíjíš, což někteří nechápou a hned jsi pro ně divná... učitelé a další přemýšlí, co máš za problémy atd.... no... všechno je to o tom, že ti lidé tě málo znají a zároveň mají předsudky, málo informací atd... Tak to bohužel je a bude a ty se s tím jedině budeš muset vyrovnat a pokud budeš chtít, můžeš se jim to snažit vysvětlovat. Někdo tě možná pochopí. Každopádně buď svá a chovej se podle sebe dál, tak to má být. Máš přece vlastní rozum, vlastní názory, tak pro něco dělat jen ze zvyku nebo proto, že ostatním to tak vyhovovalo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama