Povídky na přání: Zde


13. kapitola - Změna (Katrin)

21. dubna 2015 v 15:31 | Nancy |  Rozdílně stejní

Tomáš mě mezi obědem, i po škole zatáhl do uličky. Bojím se, že už to dlouho nevydržím. Je toho na mě už moc a navíc Lukáš se začal chovat...no jinak. Hlavně včera na odpoledním vyučování vypadal divně. Tvářil se jako by snědl citrón a koukal zle na Tomáše. Možná, že se pohádali? Myslela jsem se, že mi bude zase nadávat a já nevím, co všechno k tomu a že mě kvůli tomu Tomáš nechá, ale on my dneska neřek vůbec nic a navíc se zajímal o to, co se mi stalo. Neměla bych se ho spíš ptát na to samé já?
Doma o tom taky mluvit nemůžu. Mám strach, že by mohl splnit to, co mi slíbil. Možná, že by to pro mě bylo i lepší, ale nechci, aby se kvůli tomu rodiče trápili.
Dneska je teprve úterý. I s dneškem mi zbývají čtyři dny do víkendu. Ach jo.
Začnu se oblékat. Dneska nemám vůbec náladu na nějaké barvy, tak si na sebe vezmu tmavě modré legýny a delší černé tílko a k němu černý svetrový kabátek. Já ty tmavé barvy zbožňuju. Cítím se v nich jako já, i když si tak ve skutečnosti nepřipadám. Ve skutečnosti si připadám jako duch, co bloudí na tomto světě a je tu za trest.
Ještě se rychle namaluju a učešu. Pak si dám do tašky svačinu, i když si teda myslím, že jí stejně jíst nebudu a jdu do školy. Cestou si pouštím svojí oblíbenou písničku Deathbeds od Bring Me The Horizon a pomalu našlapuju. Chci přijít tak akorát na zvonění, abych se nemusela s nikým bavit.
Ve třídě jsou už všichni, když tam dorazím. Sednu si na svoje místo a hraju si s kouskem nalu na nehty, co se mi odlupuje.
Lukáš po mně sem tam hodí nějaký pohled, ale ignoruju ho a to samé s Tomášem, i když ten se spíš usmívá a to dost hnusně.
Lukášovi se bohužel celý den vyhýbat nemůžu, protože už máme hodinu, kdy sedíme spolu. Pustím si písničky a ignoruju svět okolo, což mi jde celkem dobře, než si vedle mě Lukáš sedne a trochu do mě strčí. Vyndám si sluchátka a podívám se na něj. Co zas může chtít?
,,Můžu se tě na něco zeptat?" řekne a podívá se mi do očí. Kývnu hlavou, že jo a on spustí. ,,Víš, co by mě zajímalo? Proč jsi tak smutná a skleslá, když jsi si našla kluka. Neměla by si být šťastná?" Vykulím na něj nechápavě oči. Jak může vědět o tom, co se děje mezi mnou a Tomášem. Kdo mu to řekl?
,,Já kluka, ale nemám," odpovím tiše a skloním hlavu.
,,Nedělej. Viděl jsem vás," řekne. To ne! Kde a kdy nás mohl vidět? Proč? Začala jsem panikařit a on si toho musel všimnou. ,,Promiň jestli ti vadí, že jsem se ptal. Jen jsem chtěl vědět jestli jsem se nepřehlédl," řekne a nespouští ze mě oči. Nevím co mám dělat!
,,Prosím, hlavně to nikde neříkej!" poprosím ho rychle a on zvedne tázavě obočí. ,,Nechci aby to někdo věděl. Stačí, že to víš ty." Můj hlas zněl vážně divně. Taková směsice strachu, ponížení, vzteku a zároveň nedůvěry. Dívá se na mě pořád překvapeně, ale nakonec jenom kývne a otočí se. Celou hodinu se na mě ani nepodívá. Když skončí hodina sebere si věci a vystřelí ze třídy dřív, než se stačím zvednou. Dívám se za ním a je mi to trochu líto. Proč? To moc dobře vím. Když se chová takhle, tak je celkem milý. Kdybych měla jistotu, že se nezmění, tak bych ho možná brala i za kamaráda, ale nevím jestli mu někdy dokážu odpustit to co mi udělal. Mám problém s ním normálně mluvit, aniž by mi před oči nenaskakovali vzpomínky, jak mi nadával, jak mě mlátil. Nedokážu si ty dva lidi spojit v jednoho.
Nechápu, co se s ním stalo, ale rozhodně je to změna k lepšímu.
Po obědě mě zase zastihne Tomáš. Už to začínám nevnímat a když to dělá, myslím na různě věci, které mě dělají šťastnější. Například moje oblíbené kapely, jak stojí na pódiu a mávají na mě, sebe za pár měsíců na střední, králíčka kterého jsem měla jako malá a plno dalšího, co mě napadá, jen abych se cítila o trošku líp. Jsou to jen dětinské myšlenky a né vždycky to pomáhá. Takové lehké kousnutí do rtu všechno zkazí. Jak já ho nenávidím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | Web | 21. dubna 2015 v 15:43 | Reagovat

Hezký, ale přeskočila jsi kapitolu :/

2 Makkakonka Makkakonka | Web | 21. dubna 2015 v 17:13 | Reagovat

Pěkný díl. Ráda bych věděla, jaký postoj nakonec Lukáš zaujme ke Katrin, jestli ji před Tomášem ochrání, ale to si budu muset počkat na další díly, že? :D Krásná část :)

3 Nancy Nancy | Web | 21. dubna 2015 v 17:48 | Reagovat

[1]: Nepřeskočila, nebo o tom aspoň nevím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama