Povídky na přání: Zde


Hudba

25. února 2015 v 15:24 | Nancy |  Ostatní/téma týdne
Hudba. Tohle téma jsem si vybrala z toho důvodu, že mě začíná štvát, jak se někteří lidé k sobě kvůli ní chovají. Znám to ze sv vlastní zkušenosti a mám toho prostě dost.
Řekněme, že za poslední půl rok až třičtvrtě rok jsme změnila hudební žánry... V naší třídě se mi všichni divili a říkali mi, že by to do mě neřekli. A co jako? Tak už neposlouchám tolik pop, ale změnilo se to na rock, hardcore, metal (ten teda jen některý). Neříkám, že neposlouchám i něco jiného, ale tohle u mě vede. Štvalo mě, že se všichni divili, ptali se co poslouchám nebo ať jim něco pustím. Je to moje věc, co poslouchám, tak ať se do toho nepletou.
Nejvíc mě vytáčejí lidi, co si myslí, že když někdo poslouchá něco, co se mu nelíbí, tak je něco míň. To jsem znala taky moc dobře. Když jsem byla mladší nebo vlastně se dá říct i před rokem, jsem nerada pouštěla před někým písničky. Většinou se mi smáli, že poslouchám nějak trapárny a ať začnu poslouchat něco jinýho. Nesnášela jsem, když mi to někdo říkal. Byla...je to moje věc. Jenže oni to dělají jí teď. Měli jsme si ve škole pouštět nějaké písničky a já pustila Sleepwalking od Bring Me The Horizon a jedna spolužačka se div nezbláznila. Celou písničku mlela jak je to hrozný, že se to nedá poslouchat, jak se to může někomu líbit...neříkám, že se jí to musí líbit, ale stačí to říct jen jednou. Ona si taky pouští písničky, třeba o výtvarku, co se mi taky nelíbí, ale jsem ticho nebo řeknu, že se mi to nelíbí a když můžu, tak si nasadím sluchátka.
Stejně tak to nesnáším, když se někdo posmívá někomu, kdo má rád 1D nebo JB. Já je taky nemám ráda, ale co jako. Někomu se to líbí, tak se mu za to nebudu smát. Dobře, řeknu mu třeba, že je nemám ráda nebo že se mi na nich něco nelíbí, ale tím končím. Moje kamarádka 1D poslouchá a nelíbí se jí třeba BVB, které poslouchám já. Pouštíme si navzájem písničky a ani jedna nic neříká. Prohodíme třeba něco v tom smyslu, že se nám to moc nelíbí, nebo tak, ale pouštíme to dál.
Také nemám ráda, když všude hrají dokola ty samé písničky. Nejvíc mě štve, že jdu ve škole, to poslouchá každý druhý, přijdu domů, tam toho plná televize nebo internet...ne tohle na mě neni. Hlavně když mi to všichni cpou jak je to skvělí, nejlepší a nevím, co ještě všechno. Tak ať si to poslouchají oni a mě z toho vynechají. Nejhorší je, když všude takhle hrají písničky, co se mi líbí. To pak začínám mít plný zuby jich.
Co mě ještě štve a není to dlouho, co jsem to začala trochu řešit a všímat si toho, a to je, že v televizi nehrají skoro nic ze stylů co mám ráda. Nevím jestli je to tím, že si to pouštím spíš večer nebo, že máme doma jen programy, kde nezahrají ani jednu písničku z toho, co mám ráda a to jich projíždím kolem 6 a a ještě jsem na žádnou nenarazila. Možná, že je to jenom moje smůla a třeba příště na nějakou narazím.
Měli by jsme být tolerantnější a vydržet poslouchat i to, co se nám nelíbí, protože to se zase líbí jiným lidem a to, že se líbí něco nám, tak se to nemusí líbit ostatním. Svůj názor vyjádřit je fajn, ale někteří se nad tím zkuste nejdřív zamyslet, aby to toho člověka neranilo.
Jaký žánr se vám líbí? Jaký je váš oblíbený interpret?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 25. února 2015 v 15:35 | Reagovat

Mně teda vždycky potěší, když se mně někdo zeptá, co poslouchám a jestli mu to pustím. A když náhodou řekne, že se mu to třeba líbí, tak začnu ,,A tahle je nejlepší z toho alba..." a ,,Poslouchej ten text, je naprosto dokonalý..." a už se mně nezbaví :D Chápu tě, taky mi přijde hloupé, co ta tvoje spolužačka dělala. Taky jsem s tím dřív měla problém, ale teď už to neřeším. Když mi někdo pouští hudbu, tak spíš řeknu, že to není můj styl, když se mi to nelíbí, ale nebudu se do toho člověka přeci nevážet. Já taky s jednou kamarádkou nesdílím hudební vkus, ale to ještě neznamená, že se s ní přestanu bavit. Když se pořád dokola pouští ty samé písničky, tak mně to taky štve. To, že jsem holka -náct ještě neznamená, že budu mít ráda JB, 1D a Taylor Swift. Jo, taky si teď pouštím dokola ty samé písničky, ale ty nikdo kolem neslyší, tak se to nepočítá :D

2 Nancy Nancy | Web | 25. února 2015 v 17:00 | Reagovat

[1]: Neříkám, že já si pořád dokola nepouštím nějaké písničky. To dělám dost často :D Ale spíš takové ty ,,hotovky" co hrají všude a pořád :) Ty mě teda někdy štvou :)

3 Simix Simix | Web | 25. února 2015 v 18:14 | Reagovat

Ahoj :)
Hlavně aby nebyla 3. světová válka kvůli hudbě, když dřív byla kvůli náboženství a kolonie...
Ano, je na Tobě co posloucháš... ale někteří jsou zvědaví a i já patřím mezi ty zvědavce a občas se ptám spolužaček co poslouchají... většinou mi to dají poslechnout. A já to třeba dál moc neřeším ... Řeknu jen, jestli se mi to líbí, nebo ne.. ale co poslouchají, to je na nic ... na všech. S tvým článkem souhlasím ...
Já mám ráda remix... ale poslechnu si i nějaké ty relaxační, popík, rap, rock... Cokoli ... sem tam mi posílali kluci metalový a takový ty ostřejší písničky, na což moc nejsem, ale sama jsem chtěla, aby mi to poslali, chtěla jsem vědět, co všechno hudba znamená a tak ... hudba je hudba :D Ale nějaké metalové mi někdy nedělají dobře a bolí mě z toho hlava ...
Pokud se to ale někomu nelíbí, tak ať odejde, nebo si to ten druhý dá na sluchátka ...
Třeba hrozný, když někde venku potkám člověka, co poslouchá nahlas písničky a ruší tak kolem jdoucí .. ale někdy je to fajn.. já poslouchám ale na sluchátka .. doma někdy ne... Tam to ale poslouchám potichu ... mamka si to někdy dává nahlas... někdy mi to nevadí...

4 Simix Simix | Web | 25. února 2015 v 18:16 | Reagovat

[3]: *To je na nic= to je na nich

5 Tina Tina | Web | 25. února 2015 v 21:03 | Reagovat

Tyhle situace jsem znala velmi dobře, ale taky to nechápu. To, co člověk poslouchá je jeho věc, tak proč to někdo řeší. Beru říct názor to se mi líbí, a to zase ne, ale respektujte vkus toho člověka :/ U mě se písničky i interpreti často střídají, ale mám několik oblíbených, které si nechávám (Imagine dragons, Lady Antebellum, Skillet, Nickelback..je jich dost) :D Myslím, že každý má na tohle právo poslouchat si, co chce, pokud to hned každému necpu pod nos :D Což nedělám :)A navíc, třeba já nemůžu bez písniček prostě fungovat :D

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 7. března 2015 v 11:44 | Reagovat

Já poslouchám tak nějak všechno a nic :D Nemám oblíbeného interpreta ani žánr. Nějaké písničky se mi od určitých interpretů líbí a jiné ne a tak je to i u žánrů.

Upřímně ono to takhle není jenom s hudbou, ale úplně se vším. Lidi se pořád budou motat do vkusu jiných a nic s tím nenaděláme :(

7 Snapeova Snapeova | Web | 7. března 2015 v 19:21 | Reagovat

Mám to přesně jako Kristýna.
Spousta se mi toho třeba nelíbí a třeba tu hudbu nechápu, ale zas přece nemůžu odsuzovat lidi za to, co poslouchají. Každýmu se nemůže líbit to stejné, to prostě nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama