Povídky na přání: Zde


3. kapitola - Věřím nebo ne?

31. ledna 2015 v 10:01 | Nancy |  Krvavá pomsta
Dostala jsem nápad k této povídce, tal jsem musela napsat hned kapitolu. Doufám, že se vám bude líbit.Podívá se na mě, jako bych se úplně zbláznila. Začne couvat a mumlat něco o tom, že mi nechce ublížit. Máme jenom hodinu a on bude takhle blbnout. Chytnu ho za ruce a vytáhnu ho na nohy. Začnu ho za sebou táhnout, dokud se nepřestane bránit. Až se promění, tak ho už nikdy nebudu moc táhnout, protože bude mít o dost větší sílu než teď.
,,No tak Elizabeth, nech mě být, nebo víš co? Radši mě zabij hned teď, ať nikomu neublížím," řekne a pohlédne mi prosebně do očí.
,,Já to udělat nechci, ale můžu ti slíbit, že když nestihneme najít nějaké zvíře, tak tě v poslední minutě tvojí lidskosti s radostí zabiju," řeknu a začnu ho strkat dál.
,,Dobře. Platí. Opovaž se to porušit." Zakoulím očima a jdu dál do lesa.
Kolem je naprosté ticho a nikde není ani živáčka. Jdeme vedle sebe a sem tam do sebe z neopatrnosti strčíme, až mi Nicholas podrazí nohy. Chytne mě v pase právě v čas, než spadnu.
,,Promiň, vážně jsem nech...."
,,Pssst," zasyčím, protože za sebou uslyším nějaké zvuky. Zaposlouchám se pořádně a poznám, že tohle zvíře nebude a jestli, tak nějaké, co neznám. Nasaju vzduch do nosu a ucítím silný pach krve. Krváci. Zrovna teď se nám to teda nehodí ani náhodou. Musíme se snažit jít, co nejtišeji a proplížit se, co nejdál.
,,Co se děje?" zeptá se Nicholas a já si dám prst na pusu a zamračím se, aby byl ticho.
Snažíme se jít dál, ale v lese je plno větviček a každou chvíli na nějakou šlápneme. Někdy praskne víc, někdy míň. Divím se, že nás Krváci ještě neslyšeli, ale vůbec mi to nevadí, jen bude problém najít nějaké zvíře.
Najednou ucítím na svém rameni něčí ruku, která je hrozně studená. Nemusím se ani otáčet, abych nevěděla kdo to je. Nicholas jde přede mnou, takže jiná možnost ani není. Rychle vytáhnu nůž a bodnu s ním za sebe. Dojde mi, že už nemám ani kapku vody. Jak jsem mohla být tak blbá a nedoplnit si zásoby?
Otočím se na Krváka a všimnu si, jak mu z nohy proudí krev. Vrazím mu loktem do nosu a pak ho kopnu do břicha. Vrazí hlavou do kamenu a zůstane ležet. Otočím se na Nicholase jestli je v pořádku, ale má práci s dalším Krvákem.
Kouknu se na hodinky a div nevypísknu. Za tři minuty to bude hodina. V okolí není jediné zvíře nejbližší živý tvor jsem tu já. Otočím se, že uteču, ale objeví se další Krvák. S ním se vůbec párat nebudu. Vrhnu se na něj. Chytnu mu hlavu a prásknu mu s ní o nejbližší strom. Uslyším nechutné prasknutí, ale snažím se to ignorovat. Nakonec ho bodnu a odhodím ho.
Nemá cenu utíkat. Tři minuty jsou už dávno pryč. Musím ho zabít. Otočím se na místo, kde stál, než jsem odcházela a naskytne se mi hrozný pohled. Oba pořád žijí, ale Nicholas drží v ruce jednu Krvákovu ruku, co mu utrhl. Musel jí uthnout, kdyby jí uřízl, tak to Krváka zraní mnohem víc. Zahodí jí a vrhne se po něm. Zakousne se mu do krku a stojí bez hnuti. Pak se odtrhne a já i na dálku vidím, jak mu z pusy teče krev. Odhodí Krváka stranou a rozhlédne se okolo. Skrčím se za balvan a čekám, co se bude dít dál. Nicholas skočí po zraněném Krvákovi a ozve se hrozný křik, který jsem u Krváků nikdy neslyšela. Seberu odvahu a podívám se. Nicholas drží Krváka na zemi a odřezává mu kousky masa a kůže. Udělá se mi špatně, tak se zase schovám. Stala se z něj horší bestie, než jsou oni. Musím ho zabít, prostě musím.
Zvednu se a jdu k němu. Nejdřív mi nevěnuje vůbec žádnou pozornost, ale pak se na mě otočí a já vidím v jeho očích strach. Je celý od krve a vypadá, že se každou chvílí zblázní. Rozmáchnu se proti němu, ale on mi chytí ruce a zvedne mě do vzduchu. Chci ho kopnout, jako minulého Krváka, ale on to čeká a vyhne se.
,,Elizabeth," řekne a já mu znova pohlédnu do očí. Vidím, že se vzpamatovává, ale i tak mu nevěřím, pořád neměl krev, co potřebuje, i když se napil Krváka. Vyškubnu se mu a povalím ho na zem. Nebrání se, což je mi divné. Kleknu si na něho a nohama mu chytím ruce. Vezmu do ruky nůž a napřáhnu se.
,,Elizabeth," řekne znova. Poklesne mi ruka. Tohle já nedokážu, ale musím. Zvednu jí znovu, ale on se na mě tak smutně podívá a řekne: ,Elizabeth, vím, že si myslíš, že tě chci zabít, ale nechci a také vím, že mě musíš zabít, tak to udělej."
,,Počkej, co tím myslíš, že mě nechceš zabít? Vždyť jsi neměl ještě krev, kterou máš dostat."
,,Měl jsem krev. Toho Krváka tamhle. Nediv se tak, taky jsem nevěděl, že jejich krev stačí, ale víš co se stalo ještě? Když je vidím mám chuť je mučit, zabíjet je pomalu. Dělat to nechci, ale nemůžu si pomoct. Klidně mi nevěř, ale je to pravda a teď mě prosím zabij, co nejrychleji." Nevěřím mu ani slovo, no možná trochu jo. Přeci jen by se mě pokusil už dávno zabít, kdyby neříkal pravdu. Slezu z něj a podám mu ruku. Chytí se jí, ale místo aby se zvedl, mě strhne k sobě na zem. Zrada. Napadne mě jako první. Snažím se mu vyškubnout, ale má větší sílu než já.
,,Nechápu, jak jsem ti mohla věřit," procedím skrz zuby a snažím se mu vyškubnout, ale nejde to. Musím se smířit s tím, že zemřu. Zavřu oči a čekám. Jenže smrt nepřichází. Otevřu oči a podívám se na něj. Směje se a já se na něj naštvu.
,,Ty jsi blbec. Víš jak jsem se bála?" řeknu naštvaně a snažím se znovu vstát. Pořád mě nepouští, ale teď už mě nedrží pevně, přitáhne si mě blíž k sobě a obejme mě.
,,Vím a taky jsem to udělat nechtěl. Chtěl jsem tě jen obejmou. To ty jsi se bránila a tahle příležitost se nedala odmítnout," pošeptá a já se ještě víc naštvu a otočím od něj hlavu.
,,Ale no tak," řekne a začne mě lechtat. Už je to hodně dlouho, co mě někdo lechtal, ale jak se zdá lechtivá jsem pořád.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 31. ledna 2015 v 12:21 | Reagovat

♥ Jupí...bála jsem se co bude s Nicholasem, ale tohle se mi líbí. I když v těch prvních chvílích jsem se fakt bála, co s ním provedeš :D Tohle bylo prostě super :D

2 Simix Simix | Web | 10. února 2015 v 20:41 | Reagovat

~Čaué~
No super, teď bude mít mega sílu a bude lovit krváky ještě lépe a více :D
Tento příběh se mi dost líbí, akorát nevím, jak si mám představit krváka :D
Bude ji chránit.. :) ňu :D

3 Snapeova Snapeova | Web | 14. února 2015 v 17:38 | Reagovat

Konec trochu zvláštní, ale zajímavá kapitola :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama