Povídky na přání: Zde


2. kapitola - Nový plán (Lukáš)

30. prosince 2014 v 10:01 | Nancy |  Rozdílně stejní
Tak mám tu pro vás 2. kapitulo a je trochu dřív, než jsem měla v plánu, ale když jsou prázdniny, tak mám víc času na psaní :)Dneska zase musím do nudné školy. Zase mě budou otravovat ty vlezlé holky, ale novou oběť jsem si ještě nevybral. Budu se muset rozhodnout. Nějakou se kterou si půjde dobře hrát a provokovat a pak jí nechat být. Jak říkám, pohrát a nechat. Z žádnou nechci nic mít. Nevím, co to je zamilovat se, ale hrát si s nimi mě baví. Vidět jejich zklamané obličeje, když jdu za nikým jiným nebo je nechám být. Za to mi to stojí.

První hodinu máme matiku. Ne že bych matiku nějak miloval, ale nevadí mi. Jenže začátek hodiny vyruší klepání na dveře. Když se otevřou vejde do třídy ředitel a nějaká holka. Dost hezká holka.
,,Tak třído, tohle je vaše nová spolužačka Katrin. Doufám, že jí mezi sebe přijmete, i když přišla, až ke konci základky," řekne ředitel a podívá se na ní. Něco jí řekne, ale nevím, co.
,,Tak, Katrin, posaď se zatím tamhle dozadu. Nesedí tam nikdo a pak tě když tak přesadím," řekne učitelka a já jsem rád, protože sedím v poslední lavici uprostřed, tak na ní budu mít dobrý výhled. Musím na ní pořád koukat a pak se musím usmát, když si všimnu jejího pohledu, co po mně vrhla. Otočí se na mě Martin s Tomášem a merkou na mě. Řeknu jim: ,,Tak kluci myslím, že mám další oběť pro mojí hru."
,,To jsi si vybral dobře. Tahle za to bude stát," řekne Martin. Znova se po ní podívám s úsměvem a všimnu si, že na mě také kouká.
,,Jo myslím, že ta bude skvělá. Jen musím zjistit, jestli na ní mám bejt hodnej a pak jí nechat bejt nebo jestli mám hned od začátku bejt zlej," řeknu.
,,Tak žáci a teď se všichni Katrin představte. Sice si vás asi všechny nezapamatuje, ale i tak je to slušnost." řekne učitelka a já protočím oči. Vždyť nejsme v první třídě. Všichni se postupně představují, až dojde řada na mě. Představím se a pak se otočím na Katrin a zašeptám: ,,Hej Katrin, pěknej výstřih." Začne se červenat a koukat všude kolem. Hmmm, takže stydlivka. Tak to uvidíme, jak budeme pokračovat.

Po matice se zvednu a jdu si k ní sednout. Potřebuju zjistit, jak na tom u ní budu. Něco si kreslí, ale nestihnu se podívat, co protože otočí sešit.
,,Ehm...Katrin, promiň, za to, co jsem ti řek a hodinu," řeknu, co nejvíc mile, co mi v tu chvíli jde. Ještě že umím tak dobře lhát, jinak by mě prokoukla. Vůbec se jí za to nechci omluvit, jen jí chci nějak zlákat a jak jinak, než na hodného kluka?
Koukne se do země a řekne: ,,Jasně." Otočí se a zažne zase kreslit. Rukou zakrývá, co kreslí a mě to neskutečně zajímá, ale proč?
,,Hele, vím, že jsem začal špatně, ale...Jé ty hezky kreslíš," řeknu, když se na mě podívá a odkryje obrázek. Je na něm tmavě rudá růže, ze které teče krev.
,,Dík. Jo a kdyby něco, tak si teda špatně začal, ale mně je to jedno. S takovými jako ty, nechci mít nic společnýho," řekne a tím mě teda trochu naštve. Odpovím jí trochu víc naštvaně, než jsem chtěl: ,,Vždyť mě ani neznáš!"
,,Možná ne, ale takových jako ty jsem znala hodně." Co si ta holka o sobě sakra myslí?
,,Tak krásných jako já?" řeknu a jsem hrozně zvědaví, co mi na to odpoví.
,,Ne, takových namyšlených frajírků jako jsi ty." No vážně, co si o sobě myslí? Tohle si nenechám líbit v žádném případě.
,,Tak tohle jsi trochu přehnala holčičko. Uvědom si laskavě, že jsem nejoblíbenější kluk na škole a se mnou si není sranda zahrávat, takže se mi buď omluv, nebo se teš na pořádný trable." No možná jsem to trochu přehnal, ale ta holka si to zaslouží. Radši bude ticho, než aby mi odpověděla. Zvednu se a prásknu ze židlí, abych jí dal najevo, že jsem to myslel vážně. Jdu za Martinem a Tomášem.
,,Tak pánové, tahle si nezaslouží abych byl na ní ze začátku hodný," řeknu a hodím po Katrin zlý úsměv.
,,A co máš teda v plánu?" zeptá se mě Tomáš.
,,Co asi? I když víte, co? Já jí dám ještě jednu šanci a když jí zkazí, tak toho bude litovat a bude si přát, aby sem nikdy nepřišla," řeknu a podívám se na ní. Baví se tam s Luckou a mě si nevšímá, ale má se na co těšit holčička.

Po obědě si všimnu, že se šla Katrin projít. S kluky jsem vymyslel, jak to teď provedeme. Když už je blízko u školy, tak po ní hodím sněhovou kouli. Trefím se jí do zad a ona se jen otočí a jde dál. Tak, jak chceš. Udělám další a řeknu klukům, ať tu počkají. Jdu k ní blíž a hodím jí po ní znova. Musím se smát, když vidím, jak zatíná pěsti.
,,To to mám po tobě házet pořád a budeš mě ignorovat, nebo se zastavíš a počkáš, až ti řeknu co chci?" řeknu a ona se zastaví.
,Já si myslela, že se se mnou nebavíš?" odpoví, ale nepodívá se na mě.
,,Nejsem malej abych si na to hrál a vůbec, já se tak chovat vůbec nechtěl, ale byl jsem naštvaný, takže to ze mě vylítlo. Promiň," řeknu a doufám, že mi to sežere.
,,Myslíš si, že ti tohle věřím? Nechci tě nějak urazit nebo něco, ale i kdybys nebyl takový, jak vystupuješ, nebo na mě působíš, tak bych se s tebou asi stejně nekamarádila. Nikdy jsem si s nikým moc nerozuměla. Natož s kluky. Takže mě prosím nech být." řekne a pořád se na mě nepodívá. To už mi dochází trpělivost. Zamračím se a řeknu: ,,Jak teda chceš."
Otočím se a jdu za kluky. Cestou seberu sníh a hodím ho po ní.
,,Promiň, já nechtěl," řeknu a házím po ní další. Ty toho budeš ještě litovat holčičko.
,,Tak, co jak to šlo?" zeptají se oba najednou.
,,Ani se neptejte, ale zavinila si to sama. Je na našem seznamu lidí, co nenávidíme a od dneška jí čeká ve škole jen peklo. Pište si, že se postarám o to, aby se cítila, co nejhůř to jde. Neměla mě urážet, ta jedna malá káča."
,,Máš pravdu a už se těšíme, až začneme. Jen budeme muset proti ní nějak obrátit celou třídu. A možná i školu," řekne Tomáš.
,,Halo? Mluvíš se mnou. O to se nemusíš bát. Většinou, když někoho nenávidím, tak ho také nemá rád skoro nikdo, takže to nebude problém. Dostaneme jí na kolena, až bude omlouvat se."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simča Simča | Web | 30. prosince 2014 v 12:33 | Reagovat

Hodně povedeny. Je super vidět to i z jeho pohledu :D

2 Tina Tina | Web | 30. prosince 2014 v 14:33 | Reagovat

Jo, na Lukášův pohled jsem se těšila :D Skvělý, no jo splnil očekávání, jak jsem si myslela....už se těším, jak se mu Katrin dostane pod kůži :D A fandím Katrin, aby mu ukázala konec srandy :D

3 Makkakonka Makkakonka | Web | 1. ledna 2015 v 18:26 | Reagovat

Super díl!
Těším se na další :)
Lukášův pohled je takový, jak jsem si ho představovala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama