Povídky na přání: Zde


recenze ,,Uvězněná"

23. dubna 2014 v 17:59 |  recenze knížky
Ahoj, v neděli jsem vás ošidila o recenzi na knížku, tak dneska přidávám recenzi na knížku, co jsem četla na internetu. Dříve jí autorka, i prodávala na ShopMyBook. Teď už ne, ale poslala jí na jeden blog, kde si jí můžete také přečíst. Odkaz Zde

Uvězněná

Název: Uvězněná
Autor: Tsukiko Haruka
Počet stran: 128 (asi, to nevím přesně)
Doba čtení: 1 den


Anotace:

Mladá dívka Faith si prožila peklo po smrti své matky. Její otec ji zdánlivě opustil a jediné co jí zůstalo, jsou bolestivé vzpomínky na minulost. Její život se od základu mění, když ji adoptuje bohatá rodina. Musí si těžce zvykat na vrstevníky, kteří ji nepřijali zrovna s láskou, zvlášť místní chlapecká hvězda Lee Pale. Jenže nic není takové, jak se na první pohled zdá. Faith se po další kruté hře osudu stává "uvězněnou" a jediný kdo ji může vidět, je právě Lee.

Ukázka z textu:

Táhne mě to znovu ke škole. Všude je tma a fouká silný vítr. Mračna tak vzrostla, že je možné je spatřit i v té temnotě. Postupují jednolitě v hustém nekonečném pásu. Nevnímám předzvěst ošklivé bouře. Soustředím se na jakýsi zvláštní pocit, který se ke mně s tímto místem vrací. Nic určitého, pouze náznak melodie, ze které kdysi bývala nějaká hudební skladba.

"Tady jsi!" Slyším mužský výkřik. Ozývá se někde za mnou. Najednou cítím, jak se mi něco omotává kolem pasu jako had. Pevně mě to objímá a tiskne se to ke mně.


"Kam jsi zmizela, copak jsi zapomněla na zítřek?"

Moje hodnocení:

Obálku jsem vlastně ani neznala, když jsem to četla. Hledala jsem jí, až dneska, abych jí sem mohla dát a jsem překvapená. Moc se mi líbí. Kdyby se ta knížka prodávala, tak podle obálky ji obsahu jde na seznam :D

Po pravdě jsem od toho tolik nečekala, ale já tu knížku četla jedním dechem. Vím, že se nemusí líbit každému, ale mě se líbila. Jsem ráda, že jsem se do toho nakonec pustila.
Příběh je smutný, ale krásný. Konec, tedy Epilog mě dostal. To mi bylo vážně Fait a Leeho líto.
Začátek mi přišel zvláštní, ale v další kapitole jsem to pořádně pochopila. Leeho jsem neměla ze začátku ráda. Pak se mi, ale začal být hodnější a začal se mi líbit. Trošku mi to připomínalo knížku Anděl Vicky.


Obálka: 10/10 (pokud je to ona)
Příběh: 8,5/10 (ještě by se dal vylepšit, ale líbil se mi)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímají tě recenze?

Ano
Některé
Ne

Komentáře

1 Elle Elle | Web | 23. dubna 2014 v 18:08 | Reagovat

Docela smutné.. Vypadá to jako hodně zajímavá knížka:)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 18:37 | Reagovat

Nezaujalo mě to tolik, že bych to začala hned číst. Ale až někdy nebudu mít co číst, jako oddychovka to bude skvělé :)

3 Tsukiko Tsukiko | 4. června 2014 v 0:31 | Reagovat

Všimla jsem si recenze a moc mě jako začínající autorku potěšila...tohle je první verze knížky. Příběh jsem poupravila a píšu další. Na facebooku zveřejním svoji novou stránku, kde bude a i další knihy.

4 MIchael :) MIchael :) | 13. února 2015 v 12:21 | Reagovat

Výborná, emotivní, nepředvidatelná, hlavu zamotávající kniha! Opravdu doporučuji přečíst si ji. A pro citlivější povahy také doporučují vzít si k tomu kapesníky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama