Povídky na přání: Zde


Knížky pro mě znamenají...

7. dubna 2014 v 18:02 |  Ostatní/téma týdne

Knížky pro mě znamenají...

Tak tohle byla jedna z vět, co jsme dneska dokončovali ve škole. Moc se mi líbí a rozhodla jsem se jí tu pro vás dokončit a dodělat k tomu úvahu. Jestli chcete, tak do komentářů, tu větu taky dokončete. Moc by mě to zajímalo.

Knížky pro mě znamenají, nekonečně různé příběhy, které mě nepřestanou bavit a budou pro mě vždy zábava.
(Teda samosebou jen ty co mě baví)



Jenže, to není vždycky tak, že si přečtu knížku a je konec. Někdy se ráda vrací zpět a čtu si své oblíbené části. Někdy tu část dokážu přečíst i několikrát. Důkazem toho jsou knížky ,,Železný král" a ,,Železná dcera." K těmto knížkám se vracím vážně často a čtu si z nich oblíbené části. Někdy dokážu za den projít si celou knížku a číst si to, co se mě baví, líbí se mi nebo se u toho zasměju. Příkladem z těchto knih, jsou tyto úryvky a věty:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Železný král:

,,Tak co chceš?"
Uklonil se. ,,Zatanči si."
,,Cože?" nevěřícně jsem na něj zírala. ,,Pokusil ses mě zabít!"
.....
,,To bylo tehdy." Díval se na mě s klidnou tváří. ,,Teď je teď."
(tyhle dvě věty, se mi moc líbí)


,,Nikdo se jí ani nedotkne." řekl Ash hlasem zastřeným jinovatkou. ,,Dotkni se jí, a já ti zmrazím koule a strčím si je do sklenice. Rozumíš?

Železná Dcera

,,Tak to máš opravdu smůlu, že?" řekl hlasem, v němž chyběla jakákoliv emoce. ,,Jenže u letního dvora byli vždycky jenom samí slaboši.. Proč bych se tě měl jen dotknout míšenecké dcery krále Oberona? Dělá se mi z tebe špatně, ty lidský zmetku."
(Tady mi bylo Meghan moc líto, ale věřila jsem že to Ash nemyslí vážně)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co mám na knížkách taky ráda je to, když jsou nové a krásně voní. To je pro mě jedna z nejhezčích vůní. Pak mám taky ráda, když dostanu novou knížku a jsem nedočkavá, až si jí budu moc přečíst. Jsem bohužel ten typ člověka, co kouká na poslední stránky a někdy se bohužel začtu. U dalších knížek to už neudělám, teda doufám.
Ráda si taky vybírám knížky. V knihkupectví dokážu být dlouho, ale mamka vždycky poslouchám. No jo no, některý holky dokážou být 2 hodiny v jednom obchodě s oblečením a já zase v knihkupectví. Zase je, ale pravda že v obchodě s oblečením vydržím taky dlouho, ale ne zas tak.



Nechápu, ale lidi, co nečtou vůbec žádné knížky. Přichází o tak krásné příběhy, ale stím nic neudělám. Raději budou sedět na facebooku a psát nesmyslné správy, než aby si přečetli jednu nebo dvě stránky z knížky.
Přitom se dá do knížky, tak hezky začíst. Hrozně mě štve, když si řeknu že si přečtu ještě jednu stránku a nechám toho. Jenže z jedné stánky jich je pět a z dalších, dalších pět. Někdy se vážně nedokážu odtrhnou. Nejhorší je to ve škole. Když totiž čtu nějakou dobrou knížku, musím na ní myslet a pak je těžký soustředit se na něco jiného. Tak jí nosím do školy a když je čas o přestávkách, když mám čas, tak čtu.


Moc by mě zajímalo podle čeho si vybíráte knížky.
Já třeba, když hledám na internetu, a jsem na nějakých stránkách, tak vybírám první podle obálky. Když mě nadchne, kouknu na název. Když se mi to líbí, tak čtu obsah. No a pak většinou jdou na seznam nebo nikam.

Doufám, že jsem vás neunudila k smrti :D
A jestli se vám chce, ráda si přečtu vaše názory, dokončení věty nebo podle čeho vybíráte knížky.

who doesn't?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama