Povídky na přání: Zde


Recenze ,,Železná dcera"

16. března 2014 v 14:51 |  recenze knížky
Ahoj, mám tu pro vás další recenzi na knížku ,,Železná dcera". Je to druhý díl od knížky ,,Železný král". Jak jsem psala minule, tak další díly nechtějí vydat. Prý se málo prodávají. Hrozně mě to mrzí, protože je to vážně skvělá knížka. Dokonce jsem zjistila, že jsou další 4 knížky k tomu.

Název: Železná dcera
Autor: Julie Kagawa
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: Beletrie→fantasy
Počet stran: 355
Doba čtení: 3 dny

Anotace

Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce.

Ukázka z textu

Protože, u tohoto dílu není, tak jí napíšu sama. Je opsaná ze zadu knížky.

,,Mab je úplně jedno,jak jsem to udělal,pokud bylo cíle dosaženo," pokračoval Ash, zcela nevšímavý k mému utrpení. ,,A to je víc, než mohu říci tobě." Založil si ruce na hrudi a pokrčil rameny. Byl skutečně pravým zosobněním nezájmu. ,,Tak, a jestli jsme skončili, měla by se ta míšenka vrátit dovnitř. Kdyby tady umrzla, jistě by to královnu nepotěšilo."
,,Ashi," zašeptala jsem, když se obrátil k odchodu. ,,Počkej!" Ani se na mě nepodíval. Cítila jsem, jak se mi do očí tlačí slzy. Udělala jsem několik potácivých kroků jeho směrem, zatímco jsem zápasila s návalem nevolnosti. ,,Ashi! Miluju tě!"
Ta slova ze mě vyrazila proti mé vůli. Nechtěla jsem to říci a v okamžiku, kdy se to stalo, se mi žaludek nevěřícně sevřel ochromující hrůzou. Ruce mi vyletěly spotky k ústům, ale bylo pozdě, příliš pozdě. Rowanovi se po tváři rozlil ten nejširší úsměv, jaký jsem u něj viděla, plný škodolibé radosti, jako kdyby dostal nejkrásnější dárek na světě.

Moje hodnocení

Obálka se mi moc líbí. Je stejná jako v originále.

Příběh je prostě zase dokonalý. Je škoda, že nechtějí vydat další díly. Snad je přeci jen vydají.

Ash Meghan odvedl na temný dvůr. Choval se tak k ní hnusně, ale pořád jsem si říkala, že to jen dělá a taky že jo. Bylo mi líto že umřel princ Sage. Byl na Meghan hodný. Ash Meghan vysvobodil a utekli spolu. Puk se za nimi vrátil, jenže řekl Meghan že jí miluje. Chtěl jí dát pusu a ona se skoro nechala. To mě vážně štvalo. Ash od nich utekl a šel hledat žezlo co ukradli železný fériové. Jenže ho ovládli a poručili mu zabít Meghaninu rodinu. Dopadlo to dobře, ale dál vám to psát nebudu, ať neprozradím celý příběh.

Obálka: 10/10
Příběh: 10/10
Pořád je to pro mě jeden z nejlepších příběhů, co jsem četla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 natalisworld natalisworld | Web | 17. března 2014 v 11:13 | Reagovat

Taky bych si ji chtěla přečíst. Ale podle mě se docela špatně hledá (myslím v knihovnách) Když jsem se na ni ptala, tak mi řekli buď že ji nemají, nebo je půjčená. Musí být vážně dobrá, když se špatně shání :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 21. března 2014 v 22:11 | Reagovat

Určitě bych si to ráda přečetla, ale jak říkáš, další díli vydávat nechtějí a tak to pro mě asi ani nemá cenu číst :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama