Povídky na přání: Zde


Kamarády nepotřebuji, a nebo jo? 2.kapitola

2. listopadu 2013 v 10:16 |  Namyšlená, nebo ne?


,,Tak jsme tady Anito." řekli rodiče. ,,To si děláte srandu já čekala mnohem horší dům, tenhle je boží." řekla a vzala si kabelku a šla do domu.
,, No, ale pořád to tu nebude jako ve městě!" slyšeli rodiče jak Anita volá.
Pokojík se jí hodně líbil. Po tom co prozkoumala celý dům, tak šla vybalovat. Večer, když už toho měla dost tak šla zavolat Lili.
,, Ahoj Lili, jak se máš? Tady to de ten dům je hezkej někdy budeš muset přijet. Jak se máš ty?" řekla tak rychle že jí nešlo skoro rozumět. ,,Hele Anit nemám čas tak čau." řekla Lili ,,Počkej Lili " nestihla to ani dořeknout a ozvalo se píp píp píp, to už Lili vypla hovor.,,To by mě zajímalo co jí je?" říká si pro sebe Anita.9. Července
Milí deníčku,
dům je hezký, ale práce s vybalováním je hrozná. Zítra to snad dodělám a po zejtří bych jela se podívat do města kam bych měla začít chodit do školy. Ach jo budu muset busem :(
Jo a ještě něco s Lili se něco stalo, příjde mi že se se mnou nebaví. No uvidíme co s tím bude. tak ahoj zítra.
,,Mami už mám všechno vybalený můžu jed do toho města, jestli se tomu dá říkat město." řekla Anita mamce. ,,Jo prosím tě už jeď." řekla mamka a usmála se.
Když byla ve městě, tak si ho prošla a nenašla jediný obchod s oblečením kde by nakupovala. Šla si koupit zmrzlinu a pak šla na hřiště. Za chvíli na hřiště přišli děti asi v Anitině věku.
,, Ahoj ak se jmenuješ? Tebe jsme tu ještě neviděli." řekla jedna z holek co tam byly. ,, Ahoj, jmenuji se Anita. A vy?." řekla a dělala že jí je to jedno.
,,Já jsem Kája, to je Klára, Tomáš, Martin,Běta a Šárka. Ještě máme kamaráda Lukáše, ale ten šel teď pryč, rád se prochází sám. Kolik ti je?" řekla Kája.
,, Je mi 14 du, ale do 8 třídy protože jsem měla odklad, jela jsem totiž z rodiči na cestu kolem světa na rok." řekla jako by to bylo úplně běžný.
,, To Lukáš měl taky odklad, ale ten zase kvůli nemoci. Jo a jinak budeme spolužáci. Nechceš s námi kamarádit ?" řekla Běta. ,, Hele já se omlouvám, ale kamarádku mám jmenuje se Lili a ta mi stačí a vás ani neznám. Jé to už je tolik sakra nestihnu autobus." řekla a rozeběhla se na zastávku. Jenže jaká by to byla ona, kdyby nepsala SMS. Jak pospíchala do někoho vrazila. ,, Co děláš ?!" řekla přísně, ale pak zvedla hlavu a podívala se kdo to je. Byl to nějaký kluk s krásnýma hnědýma očima. Zadívala se do nich, ale pak se otřásla. ,,Omlouvám se." řekla a chtěla jít, ale kluk řekl: ,,To nic to já se omlouvám." řekl ,, Tak Ahoj a snad se ještě potkáme." řekl a šel. Anita na něj ještě zavolala ahoj, ale najednou kolem ní projel autobus. ,,A sakra ujel mi, teď tu musím čekat 2 hodiny.
,,Ahoj lidi, přinesl jsem vám tu čokoládu." řekl Lukáš. ,,Jé dík." řekli všichni. ,, Potkal jsi tu, tu novou holku bude s námi chodit do třídy." řekl Tomáš. ,, Je pěkně namyšlená." dodala Klára. ,,Nebyla to ta co šla na autobus, jestli jo tak mi nepřišla namyšlená. Je emm... hezká."
To možná je, ale je fakt hrozná. Poslouchej co se tu stalo." řeka Martin Tak mu to všechno řekli. Lukáš jim na to odpověděl ,, Myslím že jí dokážu změnit, ale bude to chvilku trvat.
Anita šla do parku a najednou jí přišla SMS:
Anita se dala do breku, sedla si na nejbližší lavičku a tam seděla a brečela. Najednou za sebou slyší hlas: ,,To se teda potkáváme brzo" Anita se otočila a byl to Lukáš. ,,Aha to jsi ty" řekla že jí nebylo skoro slyšet. ,,Copak se ti stalo." řekl. Anita která neměla sílu mu to říct, tak mu ukázala SMS a brečela dál. Lukáš jí chytl za ramena a říká. ,,Nic si z toho nedělej, tady si najdeš nový kamarádky. Jinak je pěkně blbá tahle Lili. Jé jinak já jsem se nepředstavil. Já jsem Lukáš a ty? řekl.
,,Já ..jsem.. Anita. Nový kamarádky nechci. Já jsem měla Lili ráda a ona mi pak napíše tohle. Víš co budeme se bavit o něčem jiném." řekla a trochu se pousmála, ale jen krátce. ,,Tak jo." řekl Lukáš
Povídali si a pak Lukáš vyprovodil Anitu až na autobus. ,, Přijedeš jsme ještě než začne škola." zeptal se. ,,Bohužel ne. Jedeme s rodiči a babičko a dědou do 28.8 k moři na jejich chatu. jé už je tu bus. Tak Ahoj." řekla Anita ,,Ahoj." řekl a odešel.
Anita celou cestu domů myslela na Lukášovo krásný oči ve kterých se ztratila a na jeho laskavý úsměv, ale pak si řekla že jí se nebude přece líbit nějaké kluk z venkova.
Doma si lehla do postele myslela na celý den na Lili, děti z hřiště a hlavně na Lukáše, ale nakonec usnula.
Ráno když se probudila.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 2. listopadu 2013 v 14:06 | Reagovat

Jsem zvědavá, co bude dál :)
P.S: Máš u mě cenu za tipovačku :)

2 Andy Andy | Web | 2. listopadu 2013 v 16:07 | Reagovat

Jéé, to je úžasné, už se těším na zbytek :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama